Депутата Андрія Пуздряка нагородили відзнакою голови Чернівецької обласної ради «Незламні» за захист України та вручили Подяку голови ВРУ.

Підтримали зміну назви Чернівецького обласного комунального підприємства «Бальнеологічний санаторій «Брусниця» на Комунальне підприємство «Чернівецький обласний реабілітаційно-бальнеологічний комплекс для військовослужбовців, ветеранів, членів їх сімей та постраждалих внаслідок воєнних дій». 

Крім того тут передбачається відкриття солевих басейнів та надання послуг з фізичної та психологічної реабілітації для військових.

Підтримали ініційоване Олександром Шкурідіним звернення до Президента України щодо присвоєння відзнаки «Національна легенда України» видатному українському співаку Герою України, народному артисту Назарію Яремчуку (посмертно).

Додаткові дотації для гірських громад краю – ще одне звернення до Уряду зініційоване депутатами Олександром Шкурідіним та Володимиром Морозом. Йдеться про збільшення бюджетів гірських громад області. Наразі бюджети гірських громад здатні забезпечити лише 55-80 % від потреб своїх видатків. 

Тому такі регіони потребують додаткових дотацій від Уряду.

«Через значні відстані та соціально-економічні особливості цих районів на утримання об'єктів соціальної інфраструктури у гірських громадах потрібно більше коштів, ніж в іншій місцевості. Оскільки для забезпечення права людей на якісні медичні, освітні, культурні та інші послуги відповідні заклади мають працювати у декількох населених пунктах, а не лише в центрі громади. Адже доїжджати буває доволі складно. (До прикладу, аби потрапити з села Серата до Селятина, яке є центром громади, людям потрібно проїхати 45 кілометрів ґрунтовою дорогою та здолати перевал найвищої категорії складності).

При цьому від 69% до 79% площі у зазначених громадах займають ліси, які перебувають у користуванні лісогосподарських підприємств, зокрема, ДП «Ліси України». Ставка земельного податку для лісових земель встановлюється у розмірі не більше 0,1% від нормативної грошової оцінки площі ріллі області. Це обмежує громади у рішеннях щодо встановлення ставок податку на лісові землі і, відповідно, можливості наповнення місцевих бюджетів.

Зважаючи на те, що там немає високорозвиненої інфраструктури, яка б сприяла розвитку підприємництва, бюджети гірських громад Чернівецької області змогли забезпечити доходами лише 55-80 % від потреби своїх видатків. Така ж ситуація складається і при формуванні бюджету на 2025 рік, де очікувані видатки перевищують планову суму доходів приблизно на 60 мільйонів гривень. 

Тож аби підвищити самодостатність гірських громад краю, депутати просять ініціювати зміни до статті 274 Податкового кодексу України щодо становлення ставки податку для лісових земель від 0,3 до 0,5%, а в гірських громадах – 1% від їхньої нормативної грошової оцінки», – переконані депутати.

Пресслужба Чернівецької обласної ради.